Aktiviteler

...

Aktiviteler

KONYA’DA YAPILABİLECEK AKTİVİTELER

  • Yamaç Paraşütü; Konya’da yapılabilecek aktivitelerden biri yamaç paraşütüdür. Konya’yı karış karış gezdikten sonra masmavi gökyüzünün içerisinden Konya’yı seyre dalabilirsiniz.Akşehir ve Beyşehir ilçelerinde yamaç paraşütü yapılması için uygun alanlar bulunmaktadır.
  • Kamping, Karavan ve Foto Safari; Konya’da yapılan kamp ve karavan aktiviteleri için genellikle Beyşehir Gölü ve Milli Parkı tercih edilmektedir. Beyşehir Gölü yaban hayatı ve kuş gözlemciliği için de uygun ortamlara sahiptir. 186 farklı kuş çeşidinin yer aldığı Beyşehir Gölü, Düden Gölü ve Obruk Gölü kuş gözlemi ve foto safari gibi aktiviteler için ideal bölgelerdir.
  • Doğa Yürüyüşleri; Konya’da doğa yürüyüşü yapılabilecek birçok uygun güzergâh bulunmaktadır. Birçok doğal güzelliğe hakim olan Konya’da yürüyüş topluluklarına katılarak veya göller çevresinde bulunan alanlarda kendi güzergahlarınızı oluşturarak doğanın atmosferi ve manzaralar eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz.
  • Bisiklet Turlar; Konya yüzölçümü bakımından en geniş illerden biri ve coğrafi açıdan düzlük bir alanda yer almaktadır. Bu nedenle bisiklet ile gezmeye uygun koşullar bulunmaktadır.
  • Mağaracılık; Konya coğrafi açıdan birçok çeşitliliğe sahip olan illerimizden biridir. Bölgede bulunan mağaralar ise sayısı ile bu zenginliği kanıtlar niteliktedir. Profesyonel olarak yapılan mağaracılık etkinliği dışında gezilip görülmek için uygun koşullar sağlanmış birçok mağara bulunmaktadır.