Haber 3/31/2024 12:00:00 AM / Okunma Sayısı: 327

Oylarını evlerine getirilen seyyar sandıkta kullandılar

KONYA’da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için erken saatlerde okullara gelen vatandaşlar oy kullanırken, hasta veya engelli vatandaşlar için de seyyar sandıklar evlerine götürüld

KONYA’da 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için erken saatlerde okullara gelen vatandaşlar oy kullanırken, hasta veya engelli vatandaşlar için de seyyar sandıklar evlerine götürüldü. Evinde oyunu, eşi Ayşe Akyürek’le (83) birlikte kullanan Kadir Akyürek (90) “Memleketimiz için hayırlı olsun. Seçim sandığının evimize gelmesi büyük bir hizmet" ” dedi.

1 milyon 649 bin 704 seçmenin oy kullanacağı Konya’da oy verme işlemi saat 08.00’de başladı. 5 bin 365 sandığın bulunduğu Konya’da oy verme işlemi 17.00’de sona erecek. Erken saatlerde okullara gelen vatandaşlar oylarını kullandı. Hasta veya engelli vatandaşlar için oluşturulan seyyar sandıklar da evlere götürüldü. Felçli olan Ahmet Ateş (51) hasta yatağında yakınlarının yardımıyla oy kullandı. Yaşlılığa bağılı rahatsızlıkları bulunan Kadir Akyürek ile eşi Ayşe Akyürek de evlerine getirilen seyyar sandıkta oy kullandı. Kadir Akyürek, “Memleketimiz için hayırlı olsun. Seçim sandığının evimize gelmesi büyük bir hizmet. Bundan daha iyi bir hizmet olmaz.” dedi.

0 Yorum Yapılmış

Habere Yorum Yap